Vyberte si krajinuVyberte si krajinu
Slovensko - Pre domácnosti

B2C - Ako si vybrať podlahu

 

Výber novej podlahy je veľmi vzrušujúci ale často trochu mätúci. Existuje tak veľa typov podláh a toľko veľa vzorov. Taktiež je aj veľmi veľa vecí, o ktorých treba premýšľať. Pravdepodobne už máte nejaké nápady ohľadne štýlu, ktorý by ste chceli, ale nasledujúce tipy vám pomôžu zabezpečiť, že dostanete podlahu, ktorú chcete a potrebujete.

Zanechajte svoje predsudky
Možno ste sa rozhodli, že to bude iba drevo. Že laminát sa ľahšie ošetruje. Alebo že PVC je praktickejšie.
Ale keď uvidíte výnimočnú paletu povrchových úprav a štýlov, uvedomíte si, že možnosti sú nekonečné. Všetky naše podlahy prichádzajú s najnovšou technológiou úpravy povrchu, aby bolo isté, že sú krásne na pohľad, ľahko sa čistia a odolávajú opotrebovaniu. Takže, dajte svoje predsudky bokom a buďte pripravení otvoriť svoju myseľ novým nápadom.

Rozpočet
Zmerajte miestnosť alebo plochu, ktorú chcete pokryť a rozhodnite sa, koľko chcete investovať.
Uistite sa, že počítate aj s niečím naviac vo vašom rozpočte na ďalšie položky a príslušenstvo, ako je napríklad parotesná zábrana, akustický podklad alebo lišty a doprava, ak chcete dodávku domov.
Skontrolujte povrch, ktorý máte a rozhodnite sa, či chcete položiť podlahu naň alebo či je potrebné ho zmeniť - ak áno, zahrňte to tiež do svojho rozpočtu.

Aký podklad pod podlahu?
Podlahy možno ukladať na množstvo rôznych povrchov:

  • Betón, dlaždice, kameň a mramor - PVC, laminát a drevo
  • Drevená podlaha - PVC, laminát a drevo
  • Koberec s veľmi krátkym vlasom - PVC, laminát a drevo
  • Reliéfne PVC - laminát a drevo, ale musí sa v prípade pokládky PVC odstrániť alebo zakryť
  • Koberec s dlhým vlasom - je potrebné ho odstrániť pri všetkých nových podlahových materiáloch

Ktorú podlahu pre ktorú miestnosť
Všetky naše podlahy využívajú výhody inovatívnej technológie, ktorá zabezpečuje pohodlie, príjemný vzhľad a najlepšie vlastnosti. Jednotlivé miestnosti majú však svoje zvláštne požiadavky, ktoré by ste mali pri výbere zohľadniť

Vchody a predsiene - Ľudia, ktorí vchádzajú a vychádzajú, prinášajú nečistotu a vlhkosť do vášho domova, čo kladie zvláštne nároky na túto časť podlahy. Zvoľte si pevný povrch, ktorý vydrží priemernú vlhkosť a ľahko sa čistí.

Kancelária - Ak chcete mať v kancelárii ticho, aby ste sa mohli koncentrovať a cítiť pohodlne, to, čo by ste mali zvažovať predovšetkým, sú podlahy s dobrými akustickými vlastnosťami.  Budete pravdepodobne chcieť odolný povrch, ktorý sa nedá ľahko poškodiť kancelárskym zariadením alebo intenzívnym používaním, ak predpokladáte, že vás bude navštevovať mnoho ľudí. Podlahy s antistatickými vlastnosťami môžu byť múdrou investíciou, ak používate veľa elektrických zariadení.

Kuchyne - Rozliata tekutina, kúsky potravín a zariadenia spadnuté na zem sú častou realitou, akokoľvek si dávate pozor, keď varíte. Vyberte si podlahu, ktorá bude dobre odolná nielen voči zašpineniu a prevádzke, ale vydrží tiež miernu vlhkosť a opakované čistenie.

Kúpeľne - Voda robí z kúpeľne podnetné prostredie a vy si musíte dať záležať pri výbere podlahy, ktorá je vodeodolná. Okrem toho, kvôli bezpečnosti si budete potrebovať byť istí, či podlaha nebude šmykľavá, keď je vlhká a či sa bude dať ľahko čistiť.

Spálňa - Vaša spálňa je často veľmi osobným priestorom, takže si budete prezerať širokú paletu dekoratívnych povrchových úprav. Nezabudnite, že vzhľad je len časťou rovnice a že si budete tiež musieť byť istí, že podlaha bude pohodlná a teplá pre bosé nohy.

Detská spálňa/Priestor na hranie - Detská spálňa sa často musí prispôsobiť širokej palete hier a tiež spaniu. Aby ste zvládli aktívne deti, budete potrebovať pevnú, praktickú podlahu, ktorá je pohodlná, ale ľahko sa o ňu stará a ľahko sa čistí a tiež takú, ktorá pomôže udržať hladinu hluku na nízkej úrovni.

Obývačka - Keďže je to často centrum domu, potrebujete viacúčelovú podlahu, ktorá odráža váš štýl a ktorá vydrží nápor rôznych aktivít. Pevný povrch, ktorý sa ľahko čistí a ošetruje, zredukuje čas, ktorý potrebujete na to, aby vaša obývačka vyzerala stále dobre.

Podlahové kúrenie
Ak už máte alebo rozmýšľate o inštalovaní podlahového vykurovacieho systému, potom musíte zvoliť podlahu, ktorá spĺňa požiadavky výrobcu. Samoregulovacie podlahové vykurovacie systémy sú vhodné pre väčšinu PVC, laminátových a drevených podláh. Avšak javorové a bukové podlahy by sa nikdy nemali používať spolu s podlahovým kúrením kvôli ich prírodnej štruktúre, ktorá môže spôsobiť praskliny a môžu dokonca vzniknúť diery, keď sa tieto podlahy veľmi vysušia. Pred nákúpom by ste mali vyhľadať odborné poradenstvo.

Úroveň zručnosti
Ukladanie podlahy nikdy nebolo ľahšie pri takej širokej palete nových výrobkov, ktoré odbúravajú komplikované postupy. Všetky naše drevené a laminátové podlahy používajú moderné bezlepidlové zámkové systémy, ktoré sa jednoducho zaklikávajú do seba. Veľmi ľahko sa používajú a, ak sa zmontujú bez lepenia na podklad podlahy, možno ich jednoducho bez poškodenia rozobrať a môžete začať znova.  

Keď príde na PVC, samolepiaca podlaha v krabici a Starfloor sú dobrým prvým projektom a môže ich ľahko uložiť aj jedna osoba. V skutočnosti, pomocou výrobku TarkoSpray - nášho inovatívneho aerosolového adhezíva - je teraz rýchle a ľahké položiť akúkoľvek PVC podlahu. Jednoducho nastriekajte, uložte, a môžete ju preložiť aj o niekoľko hodín neskôr.

Všetky naše výrobky dodávame s kompletnými návodmi na pokládku.

 

Opotrebovanie
Nikto nechce tráviť svoj čas tým, že sa obáva škvŕn a čistenia. Tým, že si zvolíte podlahu, ktorá sa hodí do daného prostredia, zredukujete čistenie a celkovú starostlivosť, ktorú jej musíte poskytnúť. Mali by ste tiež zvoliť podlahu s najlepšou možnou ochranou povrchu. Tarkett má niekoľko z najlepších povrchových úprav na trhu, s ochranou PVC, laminátových a drevených podláh proti škrabancom, nečistote, vyblednutiu a vlhkosti.

Životné prostredie
Tarkett je prirodzenou voľbou, ak si chcete byť istí, že vašu podlahu vyrobili podľa najvyšších štandardov udržateľnosti a s použitím prírodných a obnoviteľných materiálov všade tam, kde je to možné. Viac informácií o našej stratégii udržateľnosti nájdete na našej stránke v časti zaoberajúcej sa udržateľnosťou.

 

A nakoniec.... Pozrite si zaujímavosti Poskytujeme kompletné technické špecifikácie na všetky naše výrobky a na tejto webstránke môžete nájsť aj ďalšie informácie.