Vyberte si krajinuVyberte si krajinu
Slovensko - Pre domácnosti

Ako sa starať o podlahu

 

Všetky podlahy sú navrhnuté tak, aby spôsobovali potešenie. Technická inovácia a povrchové úpravy veľmi uľahčujú starostlivosť o ne, a bude im potrebné venovať veľmi málo pozornosti, aby ste ich udržali v dobrom stave a trvácne.

Úprava po položení
 

Keď skončíte pokládku podlahy, predtým, než na ňu začnete ukladať nábytok, bude potrebovať záverečné čistenie. V prípade PVC podlahy to znamená utrieť ju vlhkou tkaninou, teplou vodou a prírodným detergentom. V prípade laminátovej a drevenej podlahy iba zameťte všetku nečistotu, alebo prach, ktorý na nej zostal a zotrite všetko suchou tkaninou, aby ste odstránili aj malé čiastočky. Potom ste už pripravení na sťahovanie.

Pozametajte ju dočista

Väčšina z nás má vždy nutkanie nechať upratovanie podlahy na čas, kedy sa to už naozaj musí urobiť.  Ale čím sa dennodenná nečistota a škvrny nechajú na podlahe dlhšie, tým viac sa do nej zažerú. Takže rýchle pravidelné upratovanie je menej náročná a efektívnejšia práca, než bleskovka raz za mesiac a pomôže vašim podlahám udržať dobrý vzhľad a dlhú trvácnosť.

 

- PVC

Udržiavajte podlahu vo vynikajúcom stave tým, že ju budete zametať jemnou metlou alebo vysávať a pravidelne ošetrovať pomocou vody a neutrálneho detergentu.

 

- Laminát

Vysávajte alebo utierajte suchým mopom. V ideálnom prípade by ste mali utierať celú podlahu každých niekoľko týždňov vlhkým (nie mokrým) mopom postriekaným roztokom na čistenie laminátu. Dokončite čistenie rýchlym utretím suchým mopom alebo tkaninou.

 

- Drevo

Utrite ju leštiacou tkaninou alebo pozametajte metlou, a to je všetko, čo musíte urobiť pre to, aby podlaha vyzerala dobre. Z času na čas utrite vlhkou (nie mokrou) tkaninou a jedným z našej rozsiahlej kolekcie produktov na čistenie dreva. Náš Bioclean je vynikajúcou environmentálne priaznivou voľbou.

Škvrny

Na rozdiel od niektorých typov krycích materiálov, ako napríklad v prípade koberca, povrchová úprava našich podláh bráni vzniku škvŕn. Nezašpinia sa, ak ho znečistíte nápojom, jedlom, farbou, atď., ale aj tak je vždy najlepšie vyčistiť ich čo najskôr.  Použite suchú tkaninu a odporúčaný čistiaci prostriedok. Vždy si prečítajte pokyny výrobcu predtým, než použijete čistiace roztoky a nikdy ich nestriekajte priamo na podlahu.

 

Škrabance na dreve, medzery a praskliny

Po dlhšom používaní, sa dokonca aj na pevných lakoch na našich drevených podlahách môžu začať objavovať škrabance. Obnovovač laku od spoločnosti Tarkett (Tarkett Lacquer Refresher) rýchlo prinavráti jas vašej podlahe.

Ak je podlaha veľmi poškrabaná, možno ju upraviť tak, že bude vyzerať ako nová pomocou jemného brúsenia a nového nánosu laku.

Ak sa objavia praskliny alebo medzery, možno ich vyplniť tmelom Tarkett alebo, v prípade väčších medzier, aj voskovými tyčinkami. Tieto výrobky, ktoré sa ľahko používajú sú k dispozícii vo veľkej palete farieb tak, aby ste ich mohli zosúladiť s podlahou.

Vhodné výrobky

Samozrejme, že niekedy bude podlaha potrebovať dôkladnejšie čistenie. Mali by ste používať iba také čistiace výrobky, ktoré sú zvlášť určené na PVC, laminát a drevo a vždy dodržiavať pokyny  uvedené na obale.  Čo je najdôležitejšie, nikdy nelejte vodu na podlahu - používajte vlhkú tkaninu, mop, špongiu, ktoré však nesmú byť mokré.  

Tipy na uľahčenie

  • Pri vchode používajte rohožku, aby ste zabránili noseniu nečistôt do vášho domu.
  • Plstená alebo plastová ochrana spodnej časti nôh nábytku zabráni vtlačeniam, škrabancom a zašpineniu.
  • Ak chcete presunúť ťažký nábytok, radšej ho zodvihnite, neposúvajte ho.
  • Nikdy nestriekajte čistiace produkty priamo na podlahu.
  • Nepoužívajte leštidlo alebo vosk.

Pokyny sú pribalené

Poskytujeme kompletné pokyny na všetky naše výrobky. Viac informácií si môžete stiahnuť zo stránky každého výrobku alebo z nášho centra documentov